ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Femrat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daff.a
Princess
Princess


Numri i postimeve : 111
Registration date : 11/01/2008

Femrat Empty
MesazhTitulli: Femrat   Femrat Icon_minitimeSun 13 Jan 2008 - 12:07

Femrat keto qenie te adhuruara nga meshkujt,keto qenie aq te nevojshme per cdo familje , kjo force e madhe qe nuk merr vendine caktuar ne shoqerine tone , me te cilat shpesh ABUZOHET,ne pune , ne familje , ne rruge etj.
Me shqeteson shume dhuna ndaj tyre ne familje dhe heshtja e tyre ndaj ketij fenomeni jam i bindur se 70% e femrave te martuara dhunohen dhe nuk bejne ze !
E meritojne ato kete gje ?
Pse nuk bejne nje denoncim ?
Eshte ushtrim dhune duhet te denohet me ligj ?
Ka nje ligj te tille ne Kosov?
megjithate kane bere perparime per te vene ne vend Dinjitetin e tyre por serish ka shume per te bere.Kaq te prirura per te kryer nje krim qenkan femrat sa duhet ti vuajne te gjitha ditet ne burg !!!
Kaq rrezik per shoqerine qenkan keto qe te mos lerohen duke patur parasysh qe ato mund te kene kryer nje krim duke vrare burrin qe "aq shume shume shume ja ka sjelle shpirtin ne maje te hundes sa e ka detyruar te marri nje vendim aq ekstrem".

Mardheniet ne pune.

Jam i bindur se ne te gjitha llojet e puneve femrat jane te "gjuajtura nga shefat e tyre" te gjendura perballe ketij fakti ca duhet t e bejne te ruajne dinjitetin apo punen ?!


Jepni nje mendim tuajin mbi te gjitha problemet qe kane femrat tona sot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arber.d
KinG of RaP
KinG of RaP


Numri i postimeve : 145
Age : 29
Registration date : 12/01/2008

Femrat Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat   Femrat Icon_minitimeFri 18 Jan 2008 - 23:06

Wolla femra jem spo ankoet per qeto sene te un qeta di me than jocolor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
enischee

enischee

Numri i postimeve : 257
Age : 29
Registration date : 26/01/2008

Femrat Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat   Femrat Icon_minitimeSun 27 Jan 2008 - 14:50

Vallah te un femna jem zo nuk ban mka gjet i urt e spe nguci shum e shum Very Happy
Po ku bie fjala te dhuna
ne shqiptart gjith her kemi dhunu femrat pa keqkuptime pa asgje se vet shqiptar jam skom qka me qu ma larg...
Ne nuk kemi nje kultur nuk i permbajm rregullat shteterore po as rregulla nuk po ka be pshurr nto se me pas rregulla nuk do kishim probleme kaq te mdhaja
Po puna esht qe femrat me se shumti vuajn ne ket bot ... po perjashtim prej disave
se qka kom pa femna un jaaa qit fare skom comment per to ...
veq edhe na djemt se lajm keq ncuk Very Happy;)
po ma mer mendja se nje dit kjo pun do pastrohet dhe do kem nje far kulture do jem diqka e dikushi
ne qofse ska permisime ajt mashalla qeshtu si gjith qe ja kenaqu edhe e vazhdojm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Femrat Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat   Femrat Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Femrat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Diskutime Shoqėrore :: Sociologji-
Kėrce tek: