ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 A eshte vdekja nje zgjidhje????

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DeQaNaSjA
Princess
Princess
DeQaNaSjA

Numri i postimeve : 726
Age : 27
Localisation : Ne Boten e Qudirave
Registration date : 12/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeSat 12 Jan 2008 - 17:17

A eshte vdekja nje zgjidhje????

si mendoni ju psh kur keni ndonje prob ose dicka te madhe qe nuk dini se cfare te beni do te ishte vdekja nje zgjidhje???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DaDuShjaa
Princess
Princess
DaDuShjaa

Numri i postimeve : 106
Age : 31
Localisation : n\'Tavan
Registration date : 12/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeSat 12 Jan 2008 - 18:37

Titulli me i pershtatshem per temen kishte me qene Vetvrasja...ashtu po mendoj une...

Edhe pse jemi prezent qe ne kohen e fundit shume te ri po i zgjedhin problemet e tyre me vetvrasje...une personalisht nuk mendoj qe vetvrasja eshte fundi i problemeve...

Vetem ai i cili nuk eshte ne gjendje normale mendore mund ta praktikoj nje gje te tille ne te kunderten njeri normal nuk i zgjidh problemet ne kete menyre...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MiRa

MiRa

Numri i postimeve : 804
Age : 31
Registration date : 08/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeSat 12 Jan 2008 - 21:55

Jo aspak vdakja nuk eshte zgjidhje per njeriun dhe per mendimin tim vetem njerzit e dobet bejn ksi lloj veprash, se nje njeri qe mendon dhe eshte i menqur nuk vepron kshtu, por i perballet Realitetit dhe vazhdon jeten... ZOTI na ka dhen jeten per te mesuar nga aja dhe na ka dhen premtimin per ata qe kan vepruar si duhet kan per te ja arritur paqen ne shpirtin e tyre... Une besoi plotsisht ne ket thenje... Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
daff.a
Princess
Princess


Numri i postimeve : 111
Registration date : 11/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeSun 13 Jan 2008 - 11:59

Vdekja esht nje gje qe do ta provojm te gjithe dikur,njeriu ka nje mision ne kete bote dhe eshte mekat tja marresh vetes jeten akoma pa e perfundu kete mision.problemet egzistojn ne qdo shoqeri pavarsisht se gjithkujt problemet e veta i duken me te medha por duhet ta mendojm se nuk eshte interesant jeta te jesh vetem i lumtur duhet te luftohet per ti zgjidhur problemet kjo me te vertet dikur do te bente te ndjehesh krenar dikur ma vone thone sa ai qe provon te kryej aktin e vetvrasjes gjithmon pendohet ne momentin qe e kryen kete akt pra ne momentin e fundit por ateher mund te jet shum vone prandej lejoja mundesin te ta marr jeten atij qe ta ka dhuruar ne menyre qe te jesh i lumtur se paku ne boten tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
arber.d
KinG of RaP
KinG of RaP


Numri i postimeve : 145
Age : 29
Registration date : 12/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeTue 22 Jan 2008 - 2:27

Jo vdekja nuk osht zgjedhje e problemev,vdekja o problem n'vette e cilla sjell probleme ne menyren dhe shkakun e vet marrjes se jettes se individit n'fjal,kshtu qe sa jemi te gjall nuk dime asgje per vdekjen e kur te vdesim nuk dime asgje per jetten,ta jetoim qeta qe sot e dim e per ata qe se dim,ka koh kur do ta jeoim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
enischee

enischee

Numri i postimeve : 257
Age : 29
Registration date : 26/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeSat 26 Jan 2008 - 19:36

Vallah bre njerz vedja zgjedhje e madhe veq kush e ka nder mend mu gjujt mai pari se Smile
un jo vallah pa ra najkush i pari un ncuk Smile pam kallxu qysh esht myt smuj kurqysh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
valamala
Moderator
Moderator
valamala

Numri i postimeve : 362
Registration date : 03/02/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeMon 11 Feb 2008 - 20:53

Vdekja sesht zgjidhje as pak per ben edhe me shum probleme,ka shum menyra me ane te cilles mudneni me i zgjidh problemet,por jo me vkeja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
enischee

enischee

Numri i postimeve : 257
Age : 29
Registration date : 26/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeTue 12 Feb 2008 - 12:41

Jo bre daj qfar vdekje qfar hamami
jo ja
per probleme 99 i kom kalu edhe 100 i kaloj veq se me dek per problem ska shans
shpyrti ameL o njerz a n'jet se kom me bo ket pun ne jet teme
shujj Razz mos u qel Razz hehehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MiRa

MiRa

Numri i postimeve : 804
Age : 31
Registration date : 08/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeTue 12 Feb 2008 - 17:15

Me pelqen nje Shoqe e ime ku thot rreth problemeve mbasi shumica e thame se shkaki problemve qe nuk mund ti zgjedhim vijn njeriz deri tek vetvrasja.....

Kurse Shoqja ime thot :-Nje problem qka nuk ka zgjidhje nuk eshte nje problem... Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GhoSt_MaSteRNumri i postimeve : 20
Localisation : N'ParajS
Registration date : 03/02/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeWed 13 Feb 2008 - 17:28

NUk ka problem qe nuk ka zgjidhje Very Happy Vdekja kurr sosht nje zgjidhje e nje problemi veq qka ka me e lidh edhe ma shum problemin Very Happy ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ks-forum.net
GentaNumri i postimeve : 20
Registration date : 17/02/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeFri 22 Feb 2008 - 0:01

sa per vdekjen une menoj si osht zgjidhje vetem kur te vjen percaktimi e kurrsesi me ja mar vetit jeten se per hesap tamin ai o krim edhe bile i madh se kur je ne gjendje me menu me i bo vetes dom ateher mos vet po ma mir me kerku ndihm prej atyne si te dojn e bile edhe me i ngu e une per veti ishalla nuk des kurr Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GeTuShJa
Moderator
Moderator
GeTuShJa

Numri i postimeve : 359
Registration date : 19/01/2008

A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitimeMon 9 Jun 2008 - 12:30

Vdekja nuk osht zgjidhje ,ai qe vendos me i dhan fund jetes se vet e vetmja arsye osht se nuk osht i zoti me u perball me nje problem qe e ka e kjo osht dobsi nuk ben me qen aq i lig njeri mos me u perball me problemet e veta,mos me u munu me i zgjidh ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
A eshte vdekja nje zgjidhje???? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte vdekja nje zgjidhje????   A eshte vdekja nje zgjidhje???? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A eshte vdekja nje zgjidhje????
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Bised e Lire-
Kėrce tek: