ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Makarona me fruta deti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DeQaNaSjA
Princess
Princess
DeQaNaSjA

Numri i postimeve : 726
Age : 27
Localisation : Ne Boten e Qudirave
Registration date : 12/01/2008

Makarona me fruta deti Empty
MesazhTitulli: Makarona me fruta deti   Makarona me fruta deti Icon_minitimeSat 8 Mar 2008 - 19:18

Pergatitja per 5 veta:

1 pako makarona spaghetti

1 kile frutash deti (karkaleca,kallamare etj)

5 domate te pjekura mire te grira holle

disa gjethe dafine

2 luge vaj ulliri

2-3 thelbinj hudhre

kripe ose vegeta ,piper i zi

Nga njera ane zijini makaronat ”al dente” pra jo shume te ziera.Ne nje tigan skuqni thelbinjte e hudhres me vajin e ullirit dhe me pas hiqini thelbinjte (sipas deshires edhe mund ti lini aty) prej andej.Me pas shtoni domatet e grira holle dhe perzijini ne zjarr te ngadalte duke shtuar dhe dafinen dhe frutat e peshkut , po ashtu dhe vegeten dhe piperin e zi.Pasi ta lini te zihet per nje cope kohe , hiqeni nga zjarri dhe servireni siper makaronave ashtu te nxehte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Makarona me fruta deti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina-
Kėrce tek: